Nga Rama te Balla për TIMS-in/ Këta janë zyrtarët që do thirren në komisionin hetimor

Kreu i Komisionit Hetimor parlamentar për ndërhyrjen në sistemin TIMS, Ervin Salianji tregoi listën e zyrtarëve të lartë që do të thirren për të dëshmuar në komisionin hetimor.

Gjatë mbledhjes, Salianji tha se midis emrave që do të thirren për dëshmuar është edhe kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Taulant Balla. Shumica e atyre që do të thirren janë drejtues të lartë të Policisë së Shtetit.

Lista:

Edi Rama
Taulant Balla
Muhamet Rrumbullaku
Florian Sulejmani
Bledar Çuçi
Gledis Nano
Ardi Veliu
Zef Laska
Neritan Nallbati
Dorian Tola
Ervin Muça
Ervina Gjana
Besjan Tanuzi
Enri Ndoni
Ardit Muça
Elona Gogo

Gjithashtu mund të thirren për të dëshmuar:

Erladin Ndreca
Enkli Hoxha
Ergis Hidri
Lubica Dervishaj
Luljeta Collaku
Albana Vrapi
Arben Babaj
Ervis Hysi
Ermal Beqiri
Nevila Xoxa