28-vjeçarja goditet për vdekje me thikë para komisariatit në Athinë nga ish-partneri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Athinë, ku një 28-vjeçare është masakruar për vdekje me thikë jashtë komisariatit nga ish-partneri i saj.

Sipas mediave greke ajo kishte shkuar për ta denoncuar, kur ai është shfaqur papritur dhe ka nisur që ta godasë me thikë.

E reja është afruar deri në derën e komisariatit e gjakosur e më pas ka humbur jetën.

Autori pas aktit, ka goditur edhe veten. Ai është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.