... Nami.al

Del në shitje shtëpia e Princeshë Dianës, ja sa kushton objekti

Shtëpia e familjes së Princeshës Diana ka dalë në shitje për herë të parë në 22 vjet. Blerësit e interesuar duhet të kenë parasysh se ajo vjen me një çmim prej 11 milionë funte.

Prona katërkatëshe në Mayfair, (Meife) Londër, ka një sallë pritjeje, një dhomë pritjeje, një bibliotekë, kostume me dy dhoma gjumi me gardërobë dhe banjo private, dhe parking privat nëntokësor.

Kati i fundit është një suitë e pavarur, me një dhomë gjumi, dhomë ndenjjeje, tarracë, dhomë të zhveshjes dhe banjë.

Ka edhe dy dhoma gjumi në katin e poshtëm përdhes, të shoqëruara me dy tualete, një dhomë tjetër zhveshjeje dhe një kuzhinë.

Bëhet fjalë për shtëpinë ku Princesha Diana u prezantua për herë të parë me familjen al Fayed (Al faied) në një darkë në vitin 1996.

Diana kishte një lidhje të shkurtër me al Fayed derisa vdiqën në një aksident automobilistik në Paris në 1997.

Që nga fillimi i viteve 2000, shtëpia u përkiste themeluesve të Pyms Gallery (Gallëri) në Mayfair,(Meife) Alan dhe Mary Hobart.

Por pas vdekjes së zotit Hobart në 2021 dhe vdekjes së zonjës Hobart në fillim të këtij viti, ajo tani po shitet me udhëzimet e ekzekutuesve të tyre.