Prej ditësh në koma, avokati Sokol Mëngjesi niset drejt Athinës

Avokati Sokol Mëngjesi do të transportohet me avion në Athinë, ku mesa duket do t’i nënshtrohet ndërhyrjeve të specializuara, pas dhunës që e la të plagosur rëndë dhe pothuajse një javë në koma.

Ditën e sotme u raportua se shëndeti i tij është përmirësuar, teksa doktorët i kanë ulur gradualisht dozën e ilaçit që e mban në gjumë.

Mëngjesi u dhuuna nga katër persona, në datën 29 maj në zonën e ish-Bllokut në Tiranë.

Aktualisht nën arrest është një prej autorëve të dhunës si dhe Dritan Nano, i cili dyshohet se është organizatori i ngjarjes pas konflikteve që kishte patur zbatimin e kontratës me studion e tij ligjore.