Dhuna barbare ndaj avokat Sokol Mëngjesit/ Nis tentativa për ta zgjuar, çfarë tregoi skaneri që iu bë!

Gjendja shëndetësore e avokatit Sokol Mëngjesi është përmirësuar disi.

Skaneri që u bë sot tregon gjendje të stabilizuar.

Ka nisur sot tentativa për ta zgjuar duke ulur medikamentet që e mbajnë në gjumë, por ky proces pritet të zgjasë.

Vijojnë kërkimet për tre personat e shpallur në kërkim, ndërkohë që të shtunën gjykata dha masat e sigurisë “arrest me burg” për porositësin e dhunës ndaj avokatit, Dritan Nano dhe të vetëdorëzuarin Dorian Alia.