Çani: Shqipëria do ketë super-armatosje shumë shpejt, nga kush do mbështetet

Gazetari Arian Çani ka bërë deklaratën e fortë në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ndërsa ka folur për vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Athinë, ku u takua me emigrantët shqiptarë.

Ai theksoi se vendi ynë një ditë do të jetë shumë i armatosur dhe se do të ketë një ushtri të mbështetur nga Turqia.

“Ajo që mbetet është raporti i forcave. Ekonomikisht, ushtarakisht, kur luan këtë lojë duhet të kesh bilanc. Ky vend do të jetë një ditë super i armatosur, me një super ushtri të mbështetur nga Turqia. Pas 10 vitesh NATO mund të ndryshojë formë”-tha ai.