Dyshohet se i ndiqnin gruan, Brahimi kishte lëvizur në disa shtete para se të vritej

Të tjera detaje kanë dalë në dritë pas ekzekutimit mafioz në Greqi të 32 vjeçarit Roan Brahimi, i njohur edhe si armik i Ervis Martinajt.

Sipas gazetarit grek Vasili Lampropoulos, pas ngjarjeve në Shqipëri, Brahimi kishte qenë për një kohë të gjatë në Greqi, ndërsa deri para pak kohësh jetonte në Dubai.

Përveç këtyre dy shteteve, ai rezulton të ketë kaluar edhe nga Spanja, Italia dhe Franca. Sipas dyshimeve, lëvizjet e tij mund të kenë më shumë të bëjnë me përfshirjen e tij në trafikun e drogës.

Sa i përket ekzekutimit, ka dyshime se vrasësit ndiqnin në mënyrë periodike partneren dhe fëmijën e tij në Greqi, derisa arritën të ekzekutonin 32 vjeçarin.