Çoi drejt vdekjes gruan me tre fëmijët, Gjykata e Shkodrës lë në burg Ergys Arrazin

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e arrestit me burg për Ergys Arrazin.

Ai akuzohet për veprat penale “dhuna në familje” dhe “shkaktim i vetëvrasjes”.

Ergys Arrazi dyshohet se ka shkaktuar vetëvrasjen e bashkëshortes së tij dhe të fëmijëve të çiftit.

Bashkëshortja e tij, Alma Arraz ka ndërmarrë aktin ekstrem të vetëflijimit së bashku me tre fëmijët e saj në lumin Buna.

Trupat e nënës dhe tre fëmijëve është gjendur pas disa ditë kërkimesh nga polumbarët.