Shpërthen në flakë banesa në Vlorë, hunb jetën një person (EMRI)

Një person ka humbur jetën nga flakët që kanë përfshirë një banesë ditën e sotme në Vlorë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë sheshit “Omonia” në lagjen 28 Nëntori, ku flakët kanë përfshirë një apartament.

Paraprakisht raportohet se viktimë ka mbetur një i moshuar, i identifikuar si Guri Resulaj, rreth 75-vjeç, për shkak të asfiksisë nga tymi.

Forcat e zjarrfikëses dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes.