Zjarr në fshatin Moravë në Berat, digjen dy hektarë me shkurre

Një zjarr në fshatin Moravë në Berat, ka shkrumbuar një sipërfaqe prej dy hektarësh me shkurre.

Policia dhe zjarrfikësja kanë mbërritur menjëherë vendngjarje.

Ata kanë kanë bërë të mundur vënien në konroll të flakëve për të mos u afruar banesave të fshatit.

Sipas policisë dyshohet se zjarri është ndezur qëllimisht, ndërsa po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.