Vijon seanca maratonë, mbahet 1 minutë heshtje për Jorgo Papingjin

Teksa po vijon seanca në Kuvend, deputetët e pranishëm në sallë mbajtën një minutë heshtje për vdekjen e Jorgo Papingjit.

Propozimin e bëri ish-ministrja Mimi Kodheli.

Autori dhe poeti i madh shqiptar, Jorgo Papingji ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare pasditen e sotme, në orën 17:30.