EMRAT/ Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, babai i njërit prej tyre merr peng 14-vjeçarin!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 14-vjeçar është marrë me forcë nga dy burra, të cilët më pas e kanë mbyllur në makinë duke i hequr lirinë.

Policia ka arritur që të arrestojë dy autorët, Çlirim Sina 50 vjeç dhe Aleksandër Sina, 39 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur pas një sherri të 14-vjeçarit me djalin e 50-vjeçarit.

Njoftimi i policisë:

Morën me forcë një 14-vjeçar dhe i hoqën lirinë duke e mbajtur në automjet. Falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, identifikohen, kapen dhe vihen në pranga 2 autorët e dyshuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, pas njoftimit se 2 shtetas kishin marrë me forcë, në automjet, një shtetas të mitur, kanë organizuar menjëherë punën për kapjen dhe vënien e autorëve të dyshuar përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale të specialistëve për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, janë identifikuar, kapur dhe vënë në pranga autorët e dyshuar, shtetasit:

Ç. S., 50 vjeç, banues në Tiranë dhe A. S., 36 vjeç, banues në Përrenjas.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta 2 shtetas kanë marrë me forcë, në automjetin e tyre, një shtetas të mitur 14 vjeç, dhe i kanë hequr lirinë atij, duke e mbajtur në automjet, për shkak të një konflikti që 14-vjeçari ka patur me djalin e shtetasit Ç. S.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.