Dyshohet nga një lidhje jashtëmartesore, kush është gruaja që hodhi në lumë foshnjën e porsalindur

Një 42 vjeçare është arrestuar pasi ka hedhur foshnjen e porsalindur në lumë. Mësohet se ajo e ka lindur ne banesë dhe sapo e ka lindur e ka mbeshtjelle në qese dhke e braktisur në bregun e lumit tapize.

42 vjecarja, Leta Koçi ka ndjerë probleme shendetësore rreth pasdites dhe ka shkuar në spital.

Në spital nuk ka treguar për foshnjën duke shtyre mjekët te lajmerojne policinë. Kur policia ka shkuar në spital e kanë marrë në pyetje fillimisht ajo nuk ka treguar dhe pas disa tentativash iu ka treguar punonjesve se ka lindur një foshnjë por te vdekur.

Gjatë rrefimit të saj ajo nuk iu ka treguar se ku e kishte hedhur trupin duke shtuar se nuk e mban mend. Sipas verifikimeve 42 vjecarja ka një bashkëshort. E ndërsa familjaret e saj kanë treguar se nuk ishte ne dijeni qe ajo ishte shtatzene

Njoftimi i policisë:

Krujë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, ndaluan shtetasen L. K., 42 vjeçe, banuese në Tapizë, për veprën penale “Vrasja e foshnjes”.

Kjo shtetase, ditën e sotme, rreth orëve të mëngjesit, dyshohet se pasi ka lindur foshnjen në ambientet e banesës së saj, duke pretenduar se ka lindur e vdekur, e ka futur në një qese dhe më pas e ka hedhur në bregun e lumit të Tapizës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.