“Kam një shtëpi me qira”, përgjimet nga rrjeti i kokainës në Tiranë: 30 po të jap, do marr paketë!

Të tjera përgjime publikohen nga dosja e të arrestuarve gjatë operacionit “Tempulli” në Tiranë, ku një grup të rinjsh shpërndanin lëndë narkotike, kanabis, heroinë dhe kokainë në zonat më të frekuentuara të kryeqytetit.

Në dosje, janë zbardhur përgjimet, ku persona të autorizuar nga prokurori i çështjes, kontaktonin me shpërndarësit dhe siguronin lehtësisht kokainë.

Në këtë pjesë të dosjes tregohet se si personi me emrin e koduar “Miri” blinte kokainë tek personi i identifikuar si Et’hem Llani.

Më datë 17.11,2023, rreth orës 21 :25, në rrugën e Dibrës, “Miri” Et’hem Llani.

A-Ajd se do iki se e kam këtu se e kam këtu mbrapa i shpi me qira.

A-Ça thu ti re, po sa ke ….budalla

B-Jo m mduet mu me fol anej m ça thu a keq me fol anej …..

B-Rri te lagjja se skam ça me bo …. me shku ne shpi.

A-Tre pik pesçe, tre pik pesë.

B-Tre pik pesë në lek se kshu janë katër e pak.

A-Na tridhjet kom për të dhon tashi se s’kom e kom i pesçe me mor paketa.

A-Se di a kshu kur çohesh prej gjumi,

A- Kam pi i note më qerasi i shok.

B-Kur çohesh nga gjumi i ka dhemb koka.

A-Eh ai që njeh by**ën e dreqit.

A-P’o i shitna takohena pim kare

A-..T’u prit letrat, maroj pun me letrat e t’ iki tek familja.

A-Kam çunin 10 vjeç o shok, ika të rujt Zoti./tch