Bardhi bashkohet me “Rithemelimin” në selinë blu, ja deputetët që munguan në mbledhje

Gazment Bardhi për herë të parë sot ka marrë pjesë në një mbledhje me deputetët e grupimit të “Rithemelimit” të Sali Berishës, prej ku ka mbajtur edhe një konferencë për media duke thënë se “bashkimi” është rruga e vetme.

Deputetët e grupit Bardhi–Berisha shihen bashkë dhe të buzëqeshur në nisje të mbledhjes.

Megjithatë disa deputetë nuk kanë qenë të pranishëm, për arsye personale apo jo, mbetet e paqartë.

Deputetët që kanë munguar janë, Ferdinand Xhaferraj, Ilda Dhori, Flamur Hoxha, Emilja Koliqi dhe Edmond Spaho.

Në mbledhje është diskutuar ndër të tjera dhe për protestën e 20 shkurtit, ku deputetëve i është kërkuar të punojnë në zonat e tyre për të organizuar qytetarët që të ketë pjesëmarrje sa më të madhe.

Të pranishëm në mbledhje:

1. Gazment Bardhi

2. Dhurata Çupi

3. Lefter Geshtenja

4. Zheni Gjergji

5. Qani Xhafa

6. Helidon Bushati

7. Ramadan Likaj

8. Xhelal Mziut

9. Bledion Nallbati

10. Agron Gjekmarkaj

11. Ervin Salianji

12. Petrit Doda

13. Greta Bardeli

14. Ina Zhupa

15. Isuf Çela

16. Asllan Dogjani

17. Bujar Leskaj

18. Edi Paloka

19. Lindita Metaliaj

20. Ludovik Hasanaj

21. Sorina Koti

22. Tomorr Alizoti

23. Albana Vokshi

24. Flamur Noka

25. Oerd Bylykbashi

26. Luan Baçi

27. Tritan Shehu

28. Kasem Mahmutaj

29. Elda Hoti

Mungojnë:

1. Sali Berisha (arrest shtëpie)

2. Saimir Korreshi (jashtë vendit)

3. Dashnor Sula (jashtë vendit)

4. Flamur Hoxha

5. Ferdinand Xhaferaj

6. Ilda Dhori

7. Emilja Koliqi

8. Kastriot Piroli (rast vdekjeje)

9. Edmond Spaho (arsye shendetesore)

10. Jorida Tabaku (arsye shëndetësore)

Kryetarët e partive aleate:

11. Fatmir Mediu (PR)

12. Agron Duka (PAA)

13. Vangjel Dule (PBDNJ)

14. Dashamir Shehi (LZHK)