Tragjike në Kavajë! I sëmuri mendor dhunon deri në vdekje nënën e tij

Një 35-vjeçar u arrestua nga policia e Kavajës pasi akuzohet se vrau nënën e tij 75-vjeçare, ngjarje e cila u raportua fillimisht si aksidentale.

Gruaja u gjet e pajetë në banesën e saj një ditë më parë. Policia konstatoi pas ekspertizës se ndaj gruas ishte ushtrua dhunë.

Policia tha se ka arrestuar shtetasin Ndriçim Sokoli, djali i të ndjerës, i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Njoftimi:

U raportua fillimisht si vdekje natyrale, si rezultat i veprimeve të thelluara hetimore, zbardhet shkaku i humbjes së jetës së 75-vjeçares. Vrau nënën e tij, nëpërmjet dhunës fizike, arrestohet në flagrancë 35-vjeçari. 35-vjeçari vuante nga sëmundje mendore.

Në vijim të veprimeve të thelluara hetimore të kryera në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës së shtetases I. S., 75 vjeçe, e cila u gjet e pajetë më datë 10.02.2024, në banesën ku jetonte me djalin e saj, sqarojmë se:

Në momentet e para, nga këqyrja e jashtme paraprake e trupit të 75-vjeçares, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe ngjarja është raportuar si vdekje natyrale.