Asamblea e PS/ Ruçi shkon i vetëm, Gjiknuri dhe Ditmir Bushati mbërrijnë së bashku

Kanë ardhur pamjet e para nga Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste e cila pritet të nisë pas pak minutash.

Në nisje të asamblesë janë parë disa nga figurat kryesore që kanë mbërritur në mbledhje.

Në sy ka rënë ish-Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi i cili është parë të vijë i vetëm. Më pas ajo që ka rënë në sy është se ish-Sekretari i Përgjithshëm Damian Gjinknuri është parë të vijë i shoqëruar me Ditmir Bushatin.