Zjarr masiv në pyllin e Sodës në Vlorë, era favorizon flakët

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën e pyllit të Sodës, pranë Kavalonës pasditen e sotme.

Flakët po përhapet me shpejtësi për shkak se favorizohet nga era.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur 3 automjete dhe 20 forca zjarrfikëse, të cilët po punojnë për vënien nën kontroll të situatës.