... Nami.al

Piro Dhima i jep fund beqarisë, do bëhet baba për herë të pestë

Pirro Dhima dhe partnerja e tij Afërdita Skafida u martuan në kishën e Agios Georgios në Kavouri pasditen e së shtunës.

Ata po presin fëmijën e tyre të parë, ndërsa Pirro Dhima ka katër fëmijë të tjerë nga martesa e tij e parë. Lajmi u bë i njohur përmes rrjeteve sociale me imazhe të publikuara nga miqtë e çiftit.

“Afërdita më bëri të buzëqeshja përsëri. Ajo është një person shumë i ngrohtë, shumë i ëmbël, ka shumë dashuri në vete. Nuk është e lehtë të gjesh një njeri që të kupton. Jam i lumtur, ajo më bën të lumtur. Nuk është e lehtë të gjesh një partnere që të kuptojë, si ndihem. Nuk është aspak e lehtë të gjesh njeriun tënd. Erdhi në një moment shumë të vështirë të jetës sime, atëherë kisha humbur nënën time. E kam njohur si sportiste, 2000 herë kam kaluar para saj. Mund ta shihja, por nuk mund ta takoja. Nuk folëm kurrë, nuk u përshëndetëm dhe u takuam shumë më vonë. Aty ku nuk e pret… Që në momentin e parë, që në shikimin e parë”, është shprehut në një intervistë të fundit Pirro Dhima.