E rëndë/ Shpërthim me bombë pranë Ministrisë së Punës në Athinë, si paralajmëroi grupi ekstremist ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi, ku një bombë ka shpërthyer pranë Ministrisë së Punës.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 01:30 dhe si pasojë ka pasur vetëm dëme materiale.

Sulmi është marrë përsipër nga grupi “Vetëmbrojtja e Klasës Revolucionare”.

Më herët, rreth orës 12:40, një person i panjohur kishte telefonuar në Gazetën e Redaktorëve dhe kishte raportuar se kishte varur një çantë jashtë Ministrisë së Punës , duke paralajmëruar se do të shpërthente për 40 minuta.