Aksident i rëndë në Meksikë/ Përplaset një autobus me një kamion, shënohen 19 viktima

Një përplasje mes një autobusi pasagjerësh dhe një kamioni mallrash në një autostradë në veri të Meksikës të martën la të paktën 19 persona të vdekur dhe 18 të plagosur, thanë autoritetet lokale.

Aksidenti ka ndodhur në një autostradë në shtetin Sinaloa, bregdetar të Paqësorit. Të plagosurit janë duke u trajtuar në spitalet lokale, ndërsa policia po heton për shkaqet e aksidentit.

Në autobus ndodheshin 37 persona. Fotot e vendit të ngjarjes treguan se të dy automjetet ishin kthyer në korniza metalike të djegura.